XIII-wieczne mury obronne wzdłuż ul. Klasztornej zostały wzmocnione i zabezpieczone.

Przed planowanym terminem zakończyła się duża inwestycja w ważny zabytek. XIII-wieczne mury obronne wzdłuż ul. Klasztornej zostały wzmocnione i zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Mieszkańcy i turyści odwiedzających Stargard mogą też podziwiać tam fragment odbudowanych obwarowań.

News will be here

Prace za prawie 1 000 000 zł objęły zarówno zabezpieczenie istniejących murów, jak i ich częściową rekonstrukcję. Obwarowania zostały zaizolowane również w części podziemnej. Pęknięcia połączyły stalowe pręty, a całą konstrukcję ustabilizowano. Dodatkowo wzmocniono również dwie czatownie. Ponad 30 m murów odbudowano. Wykonawca wykorzystał do tego odzyskany i oczyszczony kamień oraz cegłę gotycką.

Na tę inwestycję miasto pozyskało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu OCHRONA ZABYTKÓW.

W naszym mieście dbamy o cenne historycznie miejsca i obiekty – jest ich w sumie aż 890. Podczas październikowej sesji radni Rady Miejskiej przyjęli Gminny Program Opieki nad Zabytkami Miasta Stargard na lata 2022-2025.

Źródło i zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum

28-10-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze