Reklama [A] - GBS Bank
 Otwarcie Klubu Senior+ w Bobrownikach.

Z myślą o osobach w wieku 60+ utworzony został w miejscowości Bobrowniki Klub „Senior+”, którego oficjalne otwarcie nastąpiło w dniu 15 marca 2022 roku.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Burmistrz Chociwla Stanisław Szymczak oraz Sołtys Wsi Bobrowniki Józef Woźniak. W uroczystości wzięli udział seniorzy – członkowie Klubu oraz zaproszeni goście. Klub powstał z myślą o osobach, które ukończyły sześćdziesiąt lat i chciałyby aktywnie spędzać czas.

Członkostwo w Klubie daje możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym osób starszych, pozwoli przeciwdziałać izolacji oraz utrzymać prawidłową kondycję psychofizyczną.

Spotkania w Klubie będą się odbywały tematycznie i będą miały zarówno charakter integracyjno-towarzyski jak i profilaktyczno – edukacyjny, tj.:

* zajęcia rehabilitacyjne grupowe i indywidualne,
* warsztaty rękodzieła artystycznego,
* zajęcia komputerowe i komunikacji przez media społecznościowe,
* warsztaty prozdrowotne,
* warsztaty żywieniowe,
* konsultacje i zabiegi podologiczne,
* spotkania z przedstawicielami Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej i pracownikami pomocy społecznej.

Gmina Chociwel pozyskała środki finansowe na utworzenie Klubu z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Wieloletniego Programu Senior+ na lata 2021 – 2025. Utworzenie Klubu Senior+ obejmowało koszt 439.941,18 zł, z czego środki z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej wyniosły 200.000,00 złotych.

W ramach powyższego zadania na przełomie roku 2021/2022 przeprowadzono remont i dostosowano pomieszczenia świetlicy w Bobrownikach tj. wydzielono pomieszczenie ogólnodostępne pełniące funkcję sali spotkań, aneks kuchenny, łazienkę i pomieszczenie pełniące funkcję szatni.

Prowadzenie Klubu Senior+ w Bobrownikach powierzono Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Chociwlu.

Źródło: Gmina Chociwel

20-03-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze