Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

News will be here

Jak zawsze swoje wyróżnienia lokalnym firmom przyznaje również Stargardzka Izba Gospodarcza. Gala wyraźnie pokazała, że w naszym mieście biznes wciąż rozwija się dynamicznie.

W związku z sytuacją w Ukrainie wydarzenie rozpoczęło się symboliczną minutą ciszy – gestem solidarności i szacunku dla wszystkich ofiar wojny.

– Stargardzcy przedsiębiorcy wkładają ogromny wysiłek w swoje firmy, ale też w dobre funkcjonowanie lokalnych społeczności – ludzi, którzy u nich pracują i ich rodzin. Prowadząc działalność, dając zatrudnienie, znacząco oddziałują na gospodarkę naszego miasta i szeroko pojęty rozwój całego Stargardu. Gratuluję wszystkim nagrodzonym i dziękuję za codzienną pracę oraz wielką determinację. Trzymam również kciuki za ich dalszą aktywność. Głęboko wierzę, że mimo wszystkich kryzysów – pandemii, wysokiej inflacji, wojny za naszą wschodnią granicą – w końcu wyjdziemy na prostą – mówi prezydent Rafał Zając.

Stargardzki Produkt Lokalny:

– KAWASUTRA – Kawiarnia na Okrągło – kategoria Debiut Roku,
– Cukiernia „Jacek Placek” – rzemieślniczy produkt – ROŻKI,
– Firma Handlowo-Usługowa „CZAS” – rodzinne przedsiębiorstwo świadczące usługi zegarmistrzowskie w szerokim zakresie oraz prowadzące handel czasomierzami,
– Piekarnia „SKOWRON” – pieczywo wyborowe – PALUCH,
– Firma PREISS – Artystyczne Wyroby Metalowe.

Nagroda im. Sławomira Pajora dla Stargardzkiego Przedsiębiorcy Roku trafiła tym razem do dwóch firm. Wśród nagrodzonych znalazł się internetowy sklep z meblami i wyposażeniem wnętrz Mirat, który oferuje swoim klientom ponad 50 000 artykułów. Drugim laureatem został STARGUM – producent m.in. granulatów do nawierzchni sportowych. Firma działa w Stargardzie od 1983 r.

Podczas Stargardzkiej Gali Przedsiębiorczości wręczane są również nagrody zwycięzcom konkursu Stargardzkiej Izby Gospodarczej. SIG już po raz czternasty docenił lokalnych przedsiębiorców, przyznając wyróżnienia w kilku kategoriach:

1. Lider Stargardzkiego Biznesu:

– Browar Stargard sp. z o.o. – mikro przedsiębiorstwo – twórca piw nawiązujących do historii naszego miasta, inspirowanych stylem przedwojennym,
– KAWASUTRA – mikro przedsiębiorstwo – twórca Kawiarni na Okrągło, czyli mobilnej kawiarni, która pojawia się w różnych miejscach w całym Stargardzie,
– SCANWIR – małe przedsiębiorstwo – firma działa w naszym mieście od 2005 r., producent maszyn do obróbki drewna dla branży stolarskiej,
– Zakład Przetwórstwa Mięsnego „OZIMEK” – średnie przedsiębiorstwo – rodzinna firma założona w 1992 r., producent m.in. „Specjałów z Wędzarni” i „Wędlin jak z PRL-u”.

2. Produkt/Usługa Roku 2021:

– Cameleon Detailing – usługa – auto SPA – usługi detailingowe,
– Wydawnictwo West Pomerania – usługa – cykl plakatów promujących Miasto Stargard,
– KUCA Sp. z o.o. – produkt – bezudarowy izolator sieci trakcyjnej 7520-3 i 7520-4.

3. Inwestor Roku 2021

– Ośrodek Sportu i Rekreacji – wyróżnienie za kompleksową modernizację pływalni miejskiej,
– Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego – nagroda za rewitalizację zabytkowej kamienicy przy ul. Bolesława Chrobrego 21 (siedziba SCN FILARY).

4. Eksporter Roku 2021 – Radiometer Solutions – producent urządzeń i rozwiązań do gazometrii krwi.

Stargardzka Izba Gospodarcza przyznała też dwie nagrody za najlepsze prace dyplomowe. To wyróżnienia wręczane już od 11 lat. Pierwsze miejsce w tym roku zajął Krzysztof Zagórski – autor pracy Rynek offshore wind w Polsce – analiza i ocena perspektyw rozwojowych. Drugą nagrodę otrzymała Bogumiła Wereśniak, która pisała o wykorzystaniu dźwigni finansowej i ryzyku z tym związanym na podstawie firmy transportowej. Oboje wyróżnieni to studenci stargardzkiego wydziału Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu.

Galę uświetniły występy utalentowanych młodych wokalistek: Eryki Wieleby i Adrianny Bąk, którym akompaniował na fortepianie Patryk Matwiejczuk. Dodatkowo laureaci otrzymali wyjątkowe szaliki z akcentami stargardzkimi i ukraińskimi. Gadżety przygotowała firma World Sports Company, której szwalnia również znajduje się w naszym mieście. WSC to zdobywca tytułu Eksporter Roku 2020.

Źródło: UM Stargard
Zdjęcia: Paweł Bieg

25-03-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze