Reklama [A] - GBS Bank
Wzmożone kontrole w rejonie przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych.

Piesi i rowerzyści to grupa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego najbardziej zagrożona wypadkami. Na uwagę zasługuje fakt, iż znaczna część zdarzeń związanych z potrąceniem pieszego, czy rowerzysty ma miejsce na przejściach dla nich przeznaczonych.

Wczoraj na terenie naszego powiatu prowadzone były działania pod nazwą Pieszy i rower, których głównym celem było promowanie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, a także użytkowników hulajnóg elektrycznych.

Podejmowane działania miały na celu podniesienie świadomości kierujących pojazdami silnikowymi i przypomnienie im, że piesi, jak i rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Z drugiej strony zmierzały do zwrócenia uwagi rowerzystom i pieszym, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych.

Policjanci stargardzkiej drogówki objęli nadzorem przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerzystów usytuowane na ruchliwych ulicach naszego miasta, w których wystąpienie niepożądanych zdarzeń drogowych jest największe.

Podczas wczorajszych działań funkcjonariusze ujawnili łącznie ponad 50 wykroczeń. To między innymi jazda po chodniku, jazda wzdłuż po przejściu dla pieszych, przejście w miejscu niedozwolonym czy nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście dla pieszych. W ręce mundurowych wpadło 3 rowerzystów, którzy byli w stanie nietrzeźwości.

Tego typu działania mają poprawić bezpieczeństwo wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: Policja Stargard

14-09-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze