Więcej patroli na ulicach Stargardu- rozpoczęcie adaptacji zawodowej policjantów.

Od minionego poniedziałku adaptację zawodową, która potrwa do 23 grudnia 2022 roku rozpoczęło 12 młodych funkcjonariuszy, którzy niedawno ukończyli szkolenie podstawowe. Młodych stażem policjantów wspierać będzie doświadczona czteroosobowa kadra z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie.

News will be here

Ich służba jest możliwa dzięki wsparciu przekazanemu przez Urząd Miejski w Stargardzie. Okres adaptacji zawodowej to dla tych funkcjonariuszy doskonała okazja, aby ugruntować wiedzę zdobytą w szkole Policji, a także przekonać się, jak ważna i odpowiedzialna jest praca policjanta.

Funkcjonariusze pełnić będą służby na terenie całego powiatu stargardzkiego. Niezależnie od tego czy będą to patrole piesze czy zmotoryzowane policjanci będą dbali o to, aby mieszkańcy naszego powiatu czuli się bezpiecznie.

Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa mundurowi będą kontrolować parki, skwery, rejony dworca kolejowego, galerie handlowe oraz miejsca, w których może dochodzić do grupowania się osób. Policyjne patrole pojawią się także w miejscach wskazanych przez mieszkańców za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Jednym z podstawowych zadań młodych policjantów będzie zapobieganie i ujawnianie sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców naszego miasta. Skupią się także na miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zakłócenia porządku.

Źródło: Policja Stargard

04-10-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze