Ukraińcy dziękują stargardzianom. Organizują akcje sprzątania.

W wielu miastach całej Polski obywatele Ukrainy organizują akcje sprzątania i porządkowania terenów zielonych. To jedna z form podziękowania za schronienie i pomoc dla uchodźców. Również w naszym mieście Ukraińcy odwdzięczyli się w ten sposób stargardzianom. Podczas akcji sprzątania zebrali kilkadziesiąt worków śmieci.

News will be here

W wydarzeniu wzięli udział zarówno przebywający u nas uchodźcy z Ukrainy, jak i Polacy. Spotkanie i wspólna aktywność były okazją do podziękowania, ale również integracji. W ramach czynów społecznych – tzw. subotników – 4 liczne grupy wysprzątały miejskie parki oraz teren w okolicy ul. Lechickiej i pl. Majdanek. Podobne subotniki odbywają się w całym kraju.

We wspólnym sprzątaniu w Stargardzie wzięło udział ponad 80 uchodźców – przede wszystkim kobiety, ale również duża grupa młodzieży. Organizatorem akcji w naszym mieście było stargardzkie koło Związku Ukraińców w Polsce we współpracy z Zarządem Usług Komunalnych i spółką Bio Star. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji bezpłatnie udostępniło bus, a Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – sprzęt ułatwiający porządki. Dodatkowo wszyscy poznali zasady prawidłowej segregacji odpadów.

Cały czas działa strona www.stargard.eu/ukraina/. W poszczególnych zakładkach są najpotrzebniejsze, aktualne informacje – zarówno dla uchodźców, jak i osób, które chcą im pomóc. Stargardzianie codziennie angażują się w organizowanie realnego wsparcia – materialnego, rzeczowego, a także w wolontariat. Na Ukraińców uciekających przed wojną czekają u nas m.in. bezpłatne miejsca noclegowe i pomoc psychologiczna. Wszystkie informacje na stronie www.stargard.eu/ukraina/ zostały przetłumaczone na język ukraiński.

Źródło: UM Stargard
Zdjęcia: Paweł Bieg, Magdalena Olejniczak/ZUK

14-04-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Komentarze

  • Super inicjatywa, która pokazała, że my Stargardzianie jesteśmy brudasami.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze