Stargardzcy wodniacy czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą.

W letnie słoneczne dni plaże nad stargardzkimi akwenami przyciągają tłumy. Nie da się ukryć, że to szczególnie intensywny czas służby policyjnych wodniaków, którzy zawsze są gotowi nieść pomoc, kiedy taka potrzeba nastąpi.

Policjanci pełniący służbę nad wodą, to doświadczeni funkcjonariusze posiadający odpowiednie uprawnienia, umiejętności, a przede wszystkim mający za sobą odbyte szkolenia i kursy ratownictwa wodnego.

Policjanci wraz z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej ze Stargardu przypominają, że woda oprócz radości i zabawy, niesie za sobą wiele niebezpieczeństw. Oprócz podejmowanych interwencji dbają również o edukację dzieci, młodzieży i ich opiekunów pod kątem bezpiecznego zachowania podczas korzystania z kąpielisk czy też sprzętu wodnego.

Wodniacy podczas codziennej służby zwracają uwagę czy osoby korzystające ze sprzętu wodnego stosują się do obowiązującego prawa i zasad na wodzie. Podczas kontroli sprawdzają m.in. stan trzeźwości, obowiązkowe wyposażenie, a także posiadane uprawnienia do korzystania z jednostek pływających. Z uwagi, że nie wszyscy korzystają z kąpielisk strzeżonych, funkcjonariusze kontrolują również miejsca, gdzie obowiązuje zakaz kąpieli oraz tzw. dzikie kąpieliska, zwracając szczególna uwagę na to, czy przebywają tam dzieci będące bez nadzoru i opieki.

Stargardzcy policjanci przypominają o rozwadze podczas pływania różnego rodzaju sprzętem po akwenach. Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności o własne bezpieczeństwo musimy zadbać sami. Przewidujmy, jakie niebezpieczeństwo może nieść za sobą nieodpowiednie zachowanie, brawurowa zabawa, popisywanie się przed znajomymi czy alkohol.

Źródło: Policja Stargard
mł. asp. Justyna Siwarska

17-08-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze