Reklama [A] - GBS Bank
Stargard pomaga szpitalowi.

Do ponad 1 350 000 zł wzrośnie tegoroczne wsparcie z budżetu miasta dla Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej.

Najpierw przekazaliśmy pieniądze na naprawę tomografu komputerowego i zakup aparatów do znieczulenia. Teraz placówka przy ul. Wojska Polskiego 27 dostanie środki na zakup m.in. awaryjnych zasilaczy, modernizację systemów IT i aparatury medycznej wykorzystywanej np. podczas rehabilitacji i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Dzięki modernizacji TK stargardzianie znów zyskali dostęp do ważnej diagnostyki. Z kolei sprzęt do znieczuleń pozwala pacjentom bardziej komfortowo przechodzić różne zabiegi.

- Tomograf komputerowy to drogie urządzenie i jego naprawy również są kosztowne. Szpital miał problem z udźwignięciem tego wydatku, tymczasem taki sprzęt jest bardzo potrzebny dla bezpieczeństwa i komfortu stargardzian. Tomografia pozostaje przecież jednym z kluczowych badań w diagnostyce osób hospitalizowanych.

Aparaty do znieczuleń przydają się z kolei przy różnego rodzaju zabiegach, a planowane na jesień zakupy też przełożą się na poziom pomocy medycznej udzielanej mieszkańcom, dlatego nasze wsparcie było niezbędne – mówi prezydent Rafał Zając.

W pracowni tomografii komputerowej m.in. wymieniono niezbędne oprogramowanie, dwa komputery i rekonstruktor. Poza naprawą TK za pieniądze z budżetu Stargardu kupiono dwa aparaty do znieczulenia z kardiomonitorem, analizatorem gazów medycznych, możliwością pomiaru ciśnienia krwi i temperatury. Na te cele z budżetu miasta już przekazaliśmy ponad 1 000 000 zł. Jesienią ponad 350 000 zł przeznaczymy na następne zakupy dla szpitala.

Zdjęcia: Samodzielny Publiczny Wielospecjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Stargardzie

07-09-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze