Prezydent Rafał Zając już po raz piąty uzyskał absolutorium.

Prezydent Rafał Zając już po raz piąty uzyskał absolutorium. Radni Rady Miejskiej byli w tej sprawie jednogłośni.

News will be here

Czerwcowa sesja jest bardzo ważna. Ocenie podlega wtedy całoroczna praca prezydenta. Zapada też decyzja, czy budżet Stargardu w minionym roku został prawidłowo zrealizowany. Udzielenie absolutorium to również poparcie kierunku, w którym rozwija się nasze miasto.

– Absolutorium, którego mi udzielono, jest wynikiem pracy całego sztabu ludzi. Dziękuję wszystkim moim współpracownikom, organizacjom pozarządowym, radnym i mieszkańcom. Mimo licznych trudności działając razem zamknęliśmy minionych 12 miesięcy naprawdę pozytywnie. Startowaliśmy z deficytowym budżetem, a zakończyliśmy rok z nadwyżką – mówi prezydent Rafał Zając.

Budżet Stargardu był osłabiony przede wszystkim przez spadek wpływów z podatku dochodowego od osób fizycznych. – Mimo wszystko realizowaliśmy dalej strategię, czyli zrównoważony rozwój miasta z jego filarem – rozwojem gospodarczym i nadal inwestowaliśmy w poprawę jakości życia stargardzian. Wyzwań związanych z działalnością bieżącą i inwestycjami było mnóstwo – dodaje prezydent i przypomina o trwającej pandemii, która też przekładała się na finanse Stargardu. – To był kolejny rok, w którym uczyliśmy się reagować na dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość w kontekście pandemii koronawirusa. Dawało to naprawdę konkretne obciążenia w funkcjonowaniu miasta. Ponownie stanęliśmy przed wyzwaniem poradzenia sobie z zabezpieczeniem potrzeb mieszkańców, ale także działalności bieżącej i inwestycji – mówi prezydent Rafał Zając.

Te ostatnie nie zwolniły, co przełożyło się bezpośrednio na wciąż rosnącą liczbę miejsc pracy. – W raporcie za 2020 r. w obu parkach przemysłowych było ich ponad 7000. W 2021 r. już 8600. To dynamiczny przyrost jeszcze przed oddaniem kolejnych dużych inwestycji. Nasze parki wciąż się rozbudowują, dlatego jestem przekonany, że w następnych latach będziemy notować kolejne wzrosty – mówi prezydent.

W Stargardzie w 2021 r. dochody ogółem wyniosły prawie 395 000 000 zł. W ramach dochodów własnych najważniejszą pozycję stanowiły dochody z podatków i opłat (48%). Nasze wydatki ogółem to niemal 382 000 000 zł. Ubiegły rok zakończyliśmy z nadwyżką w budżecie – prawie 13 000 000 zł.

– Zapewniam, że w Stargardzie poza inwestycjami pamiętamy też o innych dziedzinach życia mieszkańców. To chociażby oświata, polityka społeczna, sport, kultura, historia i organizacje pozarządowe. Realizacja bardzo wielu projektów w tych obszarach jest możliwa również dzięki temu, że niezwykle sprawnie pozyskujemy środki zewnętrzne z różnych źródeł. Jestem wdzięczny wszystkim uczestniczącym w wykonaniu tego planu – podsumowuje prezydent Rafał Zając.

Źródło: UM Stargard
Zdjęcia: Paweł Bieg

21-06-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze