Ponad milion złotych dla szpitala.

Ponad 400 000 zł popłynie z budżetu Stargardu do Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej.

News will be here

To pieniądze, które są potrzebne na naprawę tomografu komputerowego. Dzięki temu stargardzianie znów zyskają dostęp do tego ważnego badania. Przekazanie środków jest możliwe po zmianach w budżecie jednogłośnie przyjętych przez radnych Rady Miejskiej.

– Wsparcie udzielone przez miasto umożliwi modernizację tomografu komputerowego, który uległ awarii. To bardzo drogi sprzęt, więc wszystkie naprawy również są kosztowne. Tomografia pozostaje jednym z kluczowych badań w diagnostyce szpitalnej, dlatego uważam, że nasza pomoc jest wyjątkowo potrzebna – mówi prezydent Rafał Zając.

To kolejne wsparcie finansowe dla tej placówki. Z kasy miasta w tym roku popłynęło już prawie 650 000 zł, z przeznaczeniem na dwa aparaty do znieczulania z kardiomonitorem. Za te pieniądze wykonano też niezbędne roboty przy wentylacji i klimatyzacji w blokach operacyjnych, trakcie porodowym, na oddziale intensywnej terapii i w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Źródło: UM Stargard

21-06-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze