Policjanci w patrolach pieszych kontrolują rejony parków, placów zabaw oraz osiedli.

Jednym z podstawowych zadań realizowanych przez funkcjonariuszy jest ujawnianie sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców.

W tym celu patrole piesze pojawią się w rejonie parków, skwerów, placów zabaw i głównych ciągów komunikacyjnych, a także osiedli mieszkaniowych. Mundurowi służbę w patrolach pieszych pełnią tam, gdzie mieszkańcy często zgłaszają problemy związane ze spożywaniem alkoholu, czy zakłócaniem porządku publicznego.

Patrole piesze kierowane są w miejsca zagrożone, tam gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców. Służby pełnione są w systemie zmianowym, najczęściej w godzinach popołudniowych oraz nocnych. Szczególnie monitorowane są rejony parków, skwerów, placów zabaw i szkół. Patrolowane są również newralgiczne miejsca, które mieszkańcy naszego miasta zgłaszają za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podczas codziennej służby policjanci w patrolach pieszych kontrolują także tereny ogródków działkowych. Sprawdzają wytypowane pustostany i altanki pod kątem przebywania tam osób bezdomnych. Rozmawiają z działkowcami informując właścicieli wymienionych obiektów jak właściwie zabezpieczyć mienie przed włamaniem, a także kradzieżą wartościowych rzeczy , które pozostawiane są wewnątrz domków letniskowych.

Źródło: Policja Stargard

27-07-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze