Policjanci przeprowadzili działania ''TAXI''.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego stargardzkiej komendy przeprowadzili dwudniowe działania pod nazwą „Taxi” skierowane do kierowców taksówek oraz innych pojazdów, których kierujący świadczą odpłatny przewóz osób.

News will be here

Kontrolowana była trzeźwość, wymagane dokumenty i zezwolenia, a także obowiązkowe wyposażenie i oznaczenie taksówek. Wszystko po to, aby podróżni, wybierający ten środek transportu czuli się pewnie i bezpiecznie.

Dwudniowe działania stargardzkich mundurowych miały na celu wyeliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem zarobkowego przewozu osób. Podczas kontroli policjanci zwracali również uwagę czy pojazdy są prawidłowo oznakowane, czy kierowcy zadbali o obowiązkowe wyposażenie takie jak zapasowe ogumione koło, apteczkę, a także czy posiadają wymaganą dokumentację oraz licencję wystawioną na konkretny pojazd.

Do najczęściej popełnianych wykroczeń przez kierujących taksówkami zaliczyć można jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, jazdę po chodniku czy brak wymaganego wyposażenia pojazdu. Kierowcy dopuścili się również wysadzania pasażerów w miejscach niedozwolonych takich, jak przejścia dla pieszych, a nawet skrzyżowania.

Źródło: Policja Stargard

27-09-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze