Pokaż kulturę i chroń naturę. Fajny pomysł w Stargardzie.

Nowość w Stargardzie. W miejskich parkach można znaleźć tabliczki z hasłami, które małym i dużym przypominają o dbaniu o środowisko.

News will be here

Dodatkowo przy kilku szkołach podstawowych pojawiły się stojaki na rowery. Wszystko to w ramach współpracy z firmą Bridgestone, która planuje też ekologiczny piknik dla stargardzian w ramach Coolturalnych Wakacji.

Oprócz haseł na tabliczkach znalazły się grafiki Daniela Januchowskiego – oczywiście także dotyczące ekologii. Można je znaleźć w miejskich parkach, np. w okolicy Bramy Pyrzyckiej i Baszty Morze Czerwone. Autorami tekstów są m.in. stargardzianie, którzy w zeszłym roku wzięli udział w konkursie „EcoStargard – miejmy klasę, posprzątajmy po sobie”. – Celem zabawy było promowanie postaw proekologicznych wśród mieszkańców miasta, dbania o wspólną przestrzeń miejską, poprawę jej estetyki poprzez zmniejszenie poziomu zaśmiecenia i zwiększenie zaangażowania stargardzian w kształtowanie środowiska lokalnego – mówi Małgorzata Wójcik-Bąk, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Urzędu Miejskiego.

W ramach ekologicznej współpracy przy szkołach pojawiły się też stojaki na rowery. Skorzystają z nich uczniowie SP nr 5, 6, 7 i 8. – Dbałość o środowisko to jeden z filarów działalności naszej firmy i ważny aspekt naszej misji. Cieszymy się, że możemy ją realizować z pożytkiem dla społeczności lokalnej, bo czujemy się jej częścią, działając w Stargardzie już od prawie 15 lat. W naszym zespole mamy wielu miłośników jazdy na rowerze, tym bardziej z radością postanowiliśmy ułatwiać korzystanie z tego środka transportu również najmłodszym mieszkańcom naszego miasta. Mamy nadzieję, że nowe stojaki dodatkowo zachęcą ich do docierania do szkoły właśnie na rowerach – mówi Magdalena Waniak-Stępniak z Bridgestone Stargard.

Niedawno przy siedzibie firmy w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii pojawiły się domki dla owadów zapylających. Bridgestone zaprasza też wszystkich stargardzian do wspólnej zabawy na pikniku ekologicznym. Wydarzenie będzie jedną z odsłon tegorocznych Coolturalnych Wakacji. Zabawa rozpocznie się w Teatrze Letnim w niedzielę (3.07.) o 12:00. Wstęp wolny. Cały lipcowy harmonogram imprez CW można znaleźć tutaj.

Źródło: UM w Stargardzie

30-06-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze