Nowe ''zielone płuca'' osiedla Zachód.

Ponad 150 mieszkańców os. Zachód zjawiło się na plenerowym spotkaniu z prezydentem Rafałem Zającem i jego współpracownikami.

News will be here

Głównym tematem rozmów była planowana przebudowa części wspólnej osiedla. Po modernizacji pojawi się tam zielona przestrzeń do aktywnego wypoczynku, relaksu i sąsiedzkiej integracji. Uczestnicy zobaczyli wizualizacje projektu i dopytywali o szczegóły inwestycji.


Od dłuższego czasu pracujemy nad tym, żeby w każdej dzielnicy była przestrzeń, w której po południu można odpocząć i spotkać się z ludźmi. Przychodzi pora na os. Zachód. Mamy naprawdę dobry projekt na utworzenie tam deptaka z prawdziwego zdarzenia. Szykujemy miejsce, w którym nasadzimy kilkadziesiąt tysięcy sztuk nowych roślin, zlikwidujemy bariery architektoniczne i wybudujemy wiele elementów małej architektury. Po rozmowach z mieszkańcami Zachodu widzę, że nasza wizja się spodobała, co jeszcze bardziej mobilizuje do realizacji tej przebudowy – mówi prezydent Rafał Zając.

Podczas spotkania mieszkańcy zadawali wiele pytań dotyczących zarówno planowanej przebudowy tej części osiedla, jak i innych zagadnień związanych z korzystaniem z wspólnej przestrzeni. Zainteresowali się zwłaszcza roślinnością na tytułowych Zielonych Płucach, ale również miejscami zabaw dla najmłodszych. Jeden z sygnałów dotyczył braku możliwości dojazdu do klatek dla karetek i wozów straży pożarnej – odpowiedzią jest zaprojektowany szeroki ciąg pieszo-rowerowy, który pomoże w awaryjnych sytuacjach. Dopytywano również o ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami i rodziców z małymi dziećmi.

Żeby stworzyć dobry projekt, trzeba zrozumieć oczekiwania mieszkańców. Sam przez wiele lat żyłem na os. Zachód, dlatego doskonale znam tę przestrzeń i potrzeby ludzi. To pozwoliło mi przygotować plan przebudowy skrojony na miarę. Warto pamiętać, że to osiedle pod kątem urbanistycznym jest wyjątkowe. W Stargardzie mamy niewiele przestrzeni, do których nie wjeżdżają samochody. Zachód może się z kolei tym cieszyć, więc wykorzystałem to w projekcie. Mam nadzieję, że ta inwestycja po realizacji będzie miejscem, o którym mieszkańcy będą myśleć jak o swoim własnym, o które wspólnie warto dbać – mówi projektant Michał Grzybowski.

Przy fontannie na os. Zachód na ekspozytorach cały czas można oglądać wizualizację planowanej inwestycji. Na kilkunastu planszach pokazane są miejsca, które zupełnie zmienią swoje oblicze. Mieszkańcy zyskają nowoczesną, bezpieczną przestrzeń do spędzania wolnego czasu na różne sposoby. Z Zielonych Płuc skorzystają wszyscy, niezależnie od wieku i poziomu sprawności.

Źródło: UM Stargard
Zdjęcia: Paweł Bieg

14-09-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze