Nieletni grafficiarz usłyszał zarzuty.

Funkcjonariusze z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii stargardzkiej komendy przy współpracy z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Stargardzie ustalili nieletniego, który na elewacjach budynków i obiektów użytkowych malował graffiti.

News will be here

Wartość strat powstałą na skutek uszkodzeń oszacowano na kilka tysięcy złotych. Nastolatek usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia i będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

Funkcjonariusze w trakcie wykonywania czynności służbowych ustalili nieletniego stargardzianina, który umieścił swoje graffiti na elewacjach 4 budynków na terenie naszego miasta. Grafficiarz postanowił przelać swoje umiejętności malarskie na ściany budynków m.in. Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie, muzeum Archeologiczno- Historycznego w Stargardzie, Zespołu Szkół Specjalnych w Stargardzie oraz na budynku Galerii Handlowej Starówka w Stargardzie.

Pokrzywdzeni straty spowodowane przez jego ,,twórczość’’ oszacowali na kwotę kilku tysięcy złotych. W rozmowie z policjantami amator graffiti tłumaczył się, że nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji prawnych, a wzór napisu, który umieścił na elewacjach znalazł w internecie. Teraz nieletni będzie musiał ponieść konsekwencje swojego zachowania. Usłyszał 4 zarzuty polegającego na uszkodzeniu mienia. Teraz jego sprawą zajmie się sąd rodzinny. Niewykluczone, że opiekunowie prawni nastolatka będą zobowiązani do pokrycia strat finansowych spowodowanych jego działalnością.

Źródło: Policja Stargard

15-10-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze