Młody człowiek być może nie wiedział, że jego działanie przy MDK dokładnie zarejestrowały kamery.

We wnętrzach zabytkowej willi Młodzieżowego Domu Kultury swoje artystyczne pasje rozwija wielu młodych stargardzian.

News will be here

Po zakończeniu zajęć w otoczeniu budynku wciąż dużo się dzieje. Niestety nie wszyscy spędzają tam czas we właściwy sposób. Zdarza się, że obiekt jest dewastowany przez wandali. Kilka dni temu na jednej ze ścian pojawił się malunek. Jego autor prawdopodobnie udał się na spacer po okolicy, niszcząc po drodze kolejne budynki.

Młody człowiek być może nie wiedział, że jego działanie przy MDK dokładnie zarejestrowały kamery. Straż Miejska bardzo szybko rozpoznała sprawcę. Rodzice chłopca będą teraz musieli całkowicie pokryć koszty malowania fragmentu budynku przy ul. Portowej 3. W ubiegłym roku w tym samym miejscu na niszczeniu elewacji MDK zostały nakryte dwie młode stargardzianki. Najwyraźniej ich przykład nie był wystarczającą przestrogą dla sprawcy ostatnich zniszczeń, ale obie sytuacje to dowód na skuteczność miejskiego monitoringu.

Kamery i regularne patrole Straży Miejskiej oraz Policji zwiększają bezpieczeństwo w Stargardzie i ograniczają kolejne takie zdarzenia. Ważne, żeby mieszkańcy również reagowali w przypadku zauważenia czegoś niepokojącego. Wandale malują po elewacjach budynków, niszczą rośliny, kosze na śmieci, sprzęty na placach zabaw i ławki. W takim przypadku warto jak najszybciej zadzwonić na Policję (997) lub do Straży Miejskiej (986). W ten sposób dbamy o naszą wspólną przestrzeń, a jednocześnie zniechęcamy sprawców do następnych zniszczeń.

Zdjęcia: FB/MDK

04-10-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze