Inwestycja, na którą czekają miłośnicy literatury.

Na tę inwestycję z niecierpliwością czekają miłośnicy literatury, ale nie tylko.

News will be here

Trwa kompleksowa przebudowa i remont obu budynków Książnicy Stargardzkiej. Po modernizacji mieszkańcy zyskają tam wyjątkową przestrzeń do realizacji twórczych pasji i spotkań z ciekawymi ludźmi. Oczywiście nie zabraknie najważniejszego – odpowiedniego miejsca dla bogatych zbiorów biblioteki.

Zaglądamy na budowę, żeby sprawdzić postępy prac. Na dwóch kondygnacjach ściany są już przygotowane do malowania. Trwa remont instalacji elektrycznej i wentylacji. Wykonawca rozpoczął montaż efektownej szklanej fasady na łączniku pomiędzy kamienicą a współczesnym budynkiem. Jednocześnie dobiegają końca prace na zabytkowej elewacji od strony ul. Mieszka I. Wyremontowana placówka będzie zachwycać zarówno na zewnątrz, jak i w środku, łącząc nowoczesność z historią.

Z obu wyremontowanych obiektów Książnicy bez problemu skorzystają osoby z niepełnosprawnościami. Jednym z najważniejszych elementów projektu było usunięcie wszystkich barier architektonicznych. Kompleksowa przebudowa to dopiero początek. Nowoczesna aranżacja i wyposażenie już w przyszłym roku pozwolą stworzyć w Książnicy przestrzeń do realizacji różnych inicjatyw, ciekawych spotkań i aktywności. Wartość całej inwestycji to około 11 000 000 zł. Na ten cel pozyskaliśmy prawie 5 000 000 zł dofinansowania.

Zdjęcia: UM w Stargardzie

17-06-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze