Dni Stargardu - program!

Już 17.06. (piątek) nocnym turniejem piłki nożnej rozpoczną się sportowe Dni Stargardu 2022.

News will be here

Będzie też jubileuszowy koncert De Facto w Teatrze Letnim. W sobotę (18.06.) aktywne atrakcje wystartują rano i potrwają aż do północy. W programie siatkówka, koszykówka, pływanie, rowery, biegi, tenis, zawody siłowe i wejścia do AquaStar za złotówkę.

Zaplanowano też strefę chilloutu i paradę motocykli. 19.06. (niedziela) tylko 1 zł będzie kosztował wstęp do Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY i Bastei. Tego samego dnia zaplanowano także historyczny Quiz Gryfa i koncert Orkiestry Camerata Stargard w kolegiacie.

Z kolei 24.06. (piątek) rozpocznie się Stargard Festiwal ’22. 26.06. (niedziela) to możliwość obejrzenia filmu w kinie SCK za złotówkę. Aby wyświetlić plakat w wyższej rozdzielczości na komputerze, wystarczy zapisać go w pamięci urządzenia.

Piątek (17.06.) to początek świętowania – muzycznie i na sportowo. O 19:00 na murawę stadionu przy ul. Ceglanej wyjdą uczestnicy Nocnego Turniej Piłki Nożnej o Puchar Kalmar. Ich zmagania potrwają aż do północy. O 19:30 w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego rozpocznie się wyjątkowy jubileuszowy koncert pracowni wokalnej Stargardzkiego Centrum Kultury. Na scenie wystąpią byli i obecni członkowie De Facto. Wydarzenie wyreżyseruje i poprowadzi Celina Gładysz.

W sobotę (18.06.) dużo będzie się działo w samym AquaStar (ul. Szczecińska 35), ale też wokół obiektu – na ul. Szczecińskiej. Jak co roku zaplanowano mnóstwo sportowych zabaw dla małych i dużych, basen, saunę i siłownię za złotówkę, pokazy, przejazd rowerowy w ramach akcji „Aktywne Miasta”, paradę motocyklistów, Bieg o Błękitną Wstęgę i dużo, dużo więcej. Wieczorem na ul. Szczecińskiej wystąpi Mezo, który zapowiedział też udział w biegu. Szczegółowy plan sportowych atrakcji można sprawdzić na plakacie.

Po sobotnich aktywnościach w niedzielę (19.06.) warto odpocząć i skorzystać z kolejnych, nieco spokojniejszych, ale wciąż ciekawych propozycji. Przez cały dzień złotówkę zapłacimy za wstęp do SCN FILARY i do Bastei. O 14:00 w Parku Piastowskim przed muzeum rozpocznie się IV Quiz Gryfa, czyli wielka rozgrywka, w której liczyć się będzie wiedza o Stargardzie i spryt. Z kolei o 16:00 w kolegiacie zagra Orkiestra Camerata. W programie koncertu prezydenckiego znalazły się utwory Johanna Sebastiana Bacha, Antonio Vivaldiego i Georga Friedricha Haendla. Wstęp bezpłatny.

Intensywny weekend to dopiero początek świętowania dni miasta. W tygodniu łapiemy oddech i odpoczywamy, żeby w piątek (24.06.) bawić się na pierwszych koncertach Stargard Festiwal ’22. W ciągu trzech dni na scenie za MDK wystąpią Zespół Ørganek, Agnieszka Chylińska, Sarsa, Natalia Przybysz, Smolik//Kev Fox, Nosowska oraz Zalewski. Są jeszcze bilety na to wydarzenie – dla posiadaczy Stargardzkiej Karty Mieszkańca tylko za 1 zł/1dzień. Można je kupić tutaj albo w kasie kina SCK. 26.06. (niedziela) czeka nas szereg ciekawych seansów filmowych w kinie SCK. Wstęp na każdy z nich to tylko 1 zł. Repertuar będzie dostępny tutaj.


Zdjęcia: UM w Stargardzie

15-06-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze