Reklama [A] - GBS Bank
Będzie remont amfiteatru.

To już pewne. Za kilka tygodni rozpoczną się prace przy gruntownej modernizacji amfiteatru.

Obiekt zmieni się nie do poznania. Po remoncie zmieści prawie 4000 osób, miejsc siedzących będzie ponad 3000, a scena zyska zadaszenie. Umowa na przebudowę została podpisana z firmą Adamietz. Spółka ma duże doświadczenie przy realizacji inwestycji. Jedną z ostatnich jest remont Teatru Letniego w Szczecinie.

Tak oczekiwana przez stargardzian modernizacja amfiteatru właśnie staje się faktem. Podejmujemy się tego wyzwania w dość trudnych czasach, ale mam satysfakcję, że pierwsze prace rozpoczną się tam już tej jesieni. Przebudowa pozwoli nam dać temu obiektowi nową funkcjonalność. Komfort zyska publiczność, ale także wykonawcy i organizatorzy wydarzeń. To miejsce będzie dla nas wszystkich powodem do dumy. Szykuje się amfiteatr naprawdę nowoczesny, wygodny, bezpieczny i dostępny dla wszystkich stargardzian. Dla mnie ta inwestycja będzie też wyrazem szacunku dla tych, którzy go budowali w latach siedemdziesiątych – mówi prezydent Rafał Zając.

Zaprojektowana scena ma być sześciokątem z ponad 540 m2 powierzchni w głównej części. Pod nią znajdą się nowe garderoby i łazienki. Większa niż przed remontem będzie widownia, na której zamontowane zostaną ławki. Zaprojektowano ją tak, by w najniższym rzędzie przed sceną dzięki pochylni swoje miejsca wygodnie mogły zająć osoby z niepełnosprawnościami.

Dzięki dodatkowej płycie zlokalizowanej poniżej estrady zyskamy 725 kolejnych miejsc stojących. W nowym, ogrodzonym amfiteatrze jednocześnie bawić będzie się mogło blisko 4000 ludzi. Na widowni pojawi się też niezbędne stanowisko dla operatorów nagłośnienia i oświetlenia. Z kolei pod jedną z trybun znajdziemy toaletę. Po modernizacji na teren obiektu dostaniemy się jednym z ośmiu wejść. Do dyspozycji będą też ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci.

W pierwszej kolejności mają ruszyć roboty związane z przygotowaniem terenu pod widownię i prace rozbiórkowe. Inwestycja powinna się zakończyć w 2024 r. Będzie kosztowała około 22 000 000 zł.

Źródło: Urząd Stargard
Wizualizacja: SCK
Zdjęcia: Paweł Bieg

05-09-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze