100 000 zł na sport i zabytki.

Kolejna siłownia plenerowa i opracowanie dokumentacji na remont murów obronnych – miasto pozyskało dofinansowanie na realizację następnych projektów.

News will be here

To w sumie 100 000 zł na rozwój infrastruktury sportowej i prace przy cennych historycznie zabytkach. Wsparcie pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego.

– W Stargardzie konsekwentnie realizujemy różne inwestycje ze wsparciem z województwa. To zarówno bardzo duże projekty – remont Bramy Wałowej, przebudowa Książnicy czy budowa SCN FILARY, jak i nieco mniejsze, które również cieszą mieszkańców. Dzięki temu nasze miasto rozwija się wszechstronnie, stając się coraz lepszym miejscem do życia – mówi prezydent Rafał Zając.

Miasto pozyskało 30 000 zł na siłownię plenerową, która jeszcze w tym roku pojawi się przy Szkole Podstawowej nr 11. W 2021 r. wykonano tam plac zabaw dla dzieci, a teraz zamontowany zostanie sprzęt dla nieco starszych mieszkańców. Swoją kondycję poprawimy na wahadle, twisterze, podwójnym narciarzu, urządzeniu do wyciskania/przyciągania pionowego i podwójnej prasie nożnej. Wartość całego projektu to około 95 000 zł.

Kolejne dofinansowanie – 70 000 zł – przeznaczymy na wykonanie dokumentacji konserwatorskiej muru obronnego przy Baszcie Białogłówce. – Przygotowanie takiego opracowania ułatwi w przyszłości przeprowadzenie tam prac remontowych. Tego typu inwestycje są bardzo kosztowne, dlatego staramy się pozyskiwać na nie pieniądze ze źródeł zewnętrznych. Dziękuję zarządowi województwa i radnemu sejmiku Marcinowi Przepiórze, który także troszczy się o to, żeby Stargard był zauważany w regionie – dodaje prezydent Rafał Zając. Zdobyte w tym roku dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozwoliło m.in. na renowację obwarowań wzdłuż ul. Klasztornej. Remont za prawie 1 000 000 zł idzie tam pełną parą – więcej informacji tutaj.

Podczas spotkania w Urzędzie Miejskim umowy na dofinansowania modernizacji infrastruktury sportowej podpisali również przedstawiciele gmin: Dobrzany, Kobylanka, Marianowo i Stargard. Dodatkowo Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Królowej Świata otrzymała środki na remont dachu w kościele w Świętem, a Gmina Marianowo – na organizację kongresu kobiet z obszarów wiejskich „LATO Z SYDONIĄ”.

Źródło: UM Stargard
Zdjęcia: Paweł Bieg

13-07-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze