Powiat wspiera Gminę Chociwel w realizacji inwestycji drogowych.

Gmina Chociwel podpisała porozumienia o dofinansowaniu przez Powiat Stargardzki przebudowy ul. Wolności oraz dróg w Bobrownikach i Kani.

News will be here

W dniu 16 lutego 2022 roku  w Urzędzie Miejskim w Chociwlu podpisane zostało porozumienie intencyjne pomiędzy Gminą Chociwel a Powiatem Stargardzkim dotyczące współfinansowania inwestycji drogowej pn. „Przebudowa z rozbudową ul. Wolności i Jana Pawła II do skrzyżowania z drogą krajową nr 20 w Chociwlu”. Całkowita kwota przebudowy szacowana jest na 3.440.000 zł.

Gmina Chociwel zleciła wykonanie projektu przebudowy drogi (na koszt Gminy Chociwel), a także w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład pozyskała środki w wysokości 2.850.000 zł na sfinansowanie inwestycji. Brakującą część środków w kwocie po 295.000 zł zapewni Gmina Chociwel oraz Powiat Stargardzki. Cieszymy się z takiego obrotu sprawy, ponieważ ul. Wolności do niedawna była własnością Powiatu i nie było szans na jej gruntowną przebudowę, dlatego Gmina podjęła inicjatywę by drogę przejąć i realizować inwestycję.

Podpisano również dokument, który potwierdza udział finansowy Powiatu Stargardzkiego w przebudowie dróg przez miejscowość Bobrowniki do kwoty 125.000 zł. Gmina złoży wniosek do Rządowego Funduszu Polski Ład o dofinansowanie inwestycji a także zleci wykonanie projektu. Wartość inwestycji szacowana jest na kwotę 5.000.000 zł.

Kolejne porozumienie dotyczyło współfinansowania przez Gminę i Powiat realizacji przebudowy drogi w miejscowości Kania, Gmina w przypadku tego projektu złoży wniosek do Rządowego Funduszu Polski Ład, a także wykona dokumentację niezbędną do wyłonienia wykonawcy. Przewidywany koszt realizacji przebudowy to 2.000.000 zł.

Cieszymy się, że powiat wsparł Gminę Chociwel w tym zakresie i jesteśmy przekonani że to nie są ostatnie porozumienia intencyjne podpisane przez Gminę z  Powiatem Stargardzkim.

Źródło: UM Chociwel

23-02-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze